Martın 27-də gözlənilən hava proqnozu açıqlanıb.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Trend-ə verilən xəbərəgörə, Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkənbuludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyigözlənilir. Lakin gündüz bəzi yerlərdə qısamüddətli yağış yağacağıehtimalı var. Cənub-şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə +5 dərəcədən +8 dərəcəyədək, gündüz +12dərəcədən +16 dərəcəyədək olacaq. Atmosfer təzyiqi 764 mm civəsütunu olacaq. Nisbi rütubət 70-80 % olacaq.
Azərbaycanın rayonlarında hava necə olacaq?
Azərbaycanın rayonlarında hava şəraiti əsasən yağmursuz olacaq.Lakin gündüz bəzi yerlərdə arabir yağıntılı olacağı gözlənilir.Ayrı-ayrı yerlərdə qısamüddətli intensivləşəcəyi, şimşək çaxacağı,dolu düşəcəyi ehtimalı var. Bəzi yerlərdə arabir duman. Şərq küləyiəsəcək.
Havanın temperaturu gecə +3 dərəcədən +7 dərəcəyədək, gündüz +15dərəcədğn +20 dərəcəyədək, dağlarda gecə -0 dərəcədən -5dərəcəyədək, gündüz +5 dərəcədən + 10 dərəcəyədək olacaq.