Martın 28-dÉ™ gözlÉ™nilÉ™n hava ÅŸÉ™raiti açıqlanıb.Â
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən News365.az-a verilən xəbərə görə, bu gün Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Səhər yarımadanın bəzi yerlərində duman, az çiskin olacaq.
Mülayim cÉ™nub-ÅŸÉ™rq külÉ™yi É™sÉ™cÉ™k. Havanın temperaturu gecÉ™ 5-8° isti, gündüz 13-17° isti olacaq. Atmosfer tÉ™zyiqi 765 mm civÉ™ sütunundan 762 mm civÉ™ sütununa enÉ™cÉ™k. Nisbi rütubÉ™t gecÉ™ 70-80 %, gündüz 60-65 % olacaq. Â
AzÉ™rbaycanın rayonlarında hava ÅŸÉ™raiti É™sasÉ™n yaÄŸmursuz olacaq. Lakin gündüz bÉ™zi daÄŸlıq É™razilÉ™rdÉ™ qısamüddÉ™tli az yağıntılı olacağı, ÅŸimÅŸÉ™k çaxacağı, dolu düşəcÉ™yi ehtimalı var. BÉ™zi yerlÉ™rdÉ™ arabir duman olacaq. QÉ™rb külÉ™yi bÉ™zi yerlÉ™rdÉ™ arabir güclÉ™nÉ™cÉ™k. Â
Havanın temperaturu gecə 4-8° isti, gündüz 17-21° isti, dağlarda gecə 3° şaxtadan 2°-dək isti, gündüz 8-13° isti olacaq.